5 порад замовнику з будівництва приватного будинку

Будівництво приватного будинку - важливий крок у житті кожної родини! Зрозуміло, вибір технології будівництва, архітектурного стилю і підрядника з будівництва перш за все залежить від бюджету замовника.
будівництво приватного будинку

Перед тим, як визначитися з цими питаннями, майбутні забудовники ретельно вивчають інформацію в Інтернеті, відвідують спеціалізовані виставки та купують глянцеві журнали. Але, як свідчить практика наших партнерів, більшість проблем і негативних відгуків у замовників з’являється або в процесі взаємодії з підрядниками (тут причина в самому виконавці робіт та погано налагодженою комунікацією із замовником), або вже після декількох років експлуатації будівлі.

Нижче надаємо 5 порад замовнику перед вибором технології будівництва та підрядника:

  1. Обирайте технологію будівництва в залежності від вашого бюджету та вашої життєвої позиції, а не тому що підрядник “вміє тільки так”. Не забувайте про технології, спрямовані у майбутнє. Те, що сьогодні вважається інновацією, через 15 років буде нормою. Так, будувати сьогодні без дотримання принципів енергозберігаючої конструкції будівлі дуже не обдумано. Це призведе в майбутньому до збільшення експлуатаційних витрат і/або порушення нормальної роботи будівлі, що потребує ремонту.
  2. Спорудження будинку – це не тільки створення житлового простору, а й створення матеріальної цінності, яку можна продати або передати у спадщину дітям. Тому, хто хоче інвестувати гроші в будівництво з розумом, повинні пам’ятати про максимально довгий термін експлуатації будівлі, що безпосередньо залежить від якості виконання робіт. Якщо у вас немає спеціалізованої освіти або досвіду будівництва, є сенс залучити інженера з технічного нагляду з боку замовника. На відміну від виконробів та інженерів компанії-підрядника, ця людина буде захищати Ваші права та вимагати якість, необхідну Вам. У більшості випадків витрати на послуги такого фахівця в рази менші, ніж додаткові витрати на усунення помилок.
  3. Створення проекту інженерних комунікацій будівельні компанії зазвичай передають підрядній організації. Вам, як майбутньому власнику будинку, важливо взяти участь у підготовці цього проекту. Головні помилки, які відбуваються на цьому етапі: у проект закладається техніка бІльшої потужності, ніж це необхідно для вашого проекту; в проект не закладається техніка, про яку ви раніше не чули і/або не знаєте її призначення. Звідси висновок: шукайте виконавців, які в змозі донести до вас призначення та важливість тих чи інших технічних рішень, завжди запитуйте кілька альтернатив по виробникам і бюджету. Так, вам не просто “продадуть” найдорожчий товар, але й будуть змушені обґрунтувати плюси та мінуси кожної позиції.
  4. Зрив термінів будівництва – одна з найболючіших тем для будь-якого забудовника. Вимагайте від підрядника не просто умовний термін реалізації будівлі, а й календарний план будівництва, який повинен бути частиною договору. При порушенні графіка ви відразу зможете побачити, хто винен у простроченні та – в деяких випадках – зможете вплинути на більш швидке вирішення питання.
  5. Якщо ваш вибір припав на певну технологію будівництва, наприклад, будинок з SIP-панелей, обов’язково вивчіть відгуки людей, які не тільки вже побудували, але й прожили в будинку як мінімум 3 роки. Такі відгуки допоможуть вам убезпечити себе від найбільш часто згадуваних проблем. Наприклад, в будинках з SIP-панелей після мінімум 2 років експлуатації дуже часто з’являється цвіль, мешканці скаржаться на погану якість повітря. Однак, якщо такі споруди спочатку обладнати вентиляцією, то проблеми з цвіллю не тільки не виникнуть, але й рівень енергоефективності будівель в рази підвищиться, адже мешканці не будуть втрачати тепло на провітрюванні.

Готуйтеся до будівництва будинку вашої мрії ретельно!

Вентокс – з турботою про вас і ваш комфорт!

5 порад замовнику з будівництва приватного будинку

Інші статті

Підписатися на розсилку