Правильна організація вентиляції: економія на опаленні та очищення повітря рекуператором

Вентиляція у житлових та промислових приміщеннях потрібна обов'язково. Але чи знаєте ви, що за допомогою сучасних вентиляційних приладів можна додатково підвищити енергоефективність приміщення: не тільки забезпечити приплив свіжого повітря, але й зберегти мікроклімат (температуру повітря) всередині.
вентиляція дому

Такий ефект дозволяють отримати рекуператори – сучасні вентиляційні системи, які забезпечують циркуляцію повітряних мас зі збереженням тепла.

Як за допомогою рекуперації економити на теплі?

Рекуперація – це процес передачі тепла від вихідного повітряного потоку до повітряних мас, які входять. За рахунок цього ефекту всередині приміщення зберігається початкова температура, але повітря циркулює належним чином.

Щоб забезпечити рекуперацію, використовується спеціальне вентиляційне обладнання: в Україні особливої ​​популярності набули рекуператори, пристрої-теплообмінники, у яких відбувається передача тепла між повітряними потоками.

Яким чином здійснюється рекуперація повітря

  • При попаданні потоку повітря до теплообміннику рекуператора, йому передається тепло від нагрітого потоку, який витягується вентилятором з приміщення.
  • Існують різні види рекуператорів: у одних потоки не змішуються, а тепло передається за допомогою матеріалу-провідника теплообмінника, у інших можливе часткове змішування потоку.
  • У результаті теплопередачі всередину потрапляє свіже повітря, попередньо нагріте у камері теплообмінника, а назовні викидаються відпрацьовані та охолоджені повітряні маси з приміщення.

Все дуже просто, але наскільки ефективним є таке рішення з точки зору економії?
Уявімо просту ситуацію: якщо ви використовуєте стандартні види вентиляції, при втягуванні до приміщення повітря з вулиці, ви отримуєте суттєве охолодження взимку та знову ж таки істотний нагрів влітку. Повітря буде чистим, але витрати на стабілізацію температури всередині приміщення зростуть: обігрівальним приладам доведеться сильніше нагрівати повітря, а влітку на кондиціонер ляже додаткове навантаження.

При рекуперації цього не відбувається: мікроклімат всередині залишається незмінним, оскільки повітря не змінює температури. За статистикою, рекуператор дозволяє повернути до 70% тепла зі вхідною повітряною масою.

Аналогічно виглядають справи й з витратами електроенергії: при використанні вентиляції та кондиціонера витрати електроенергії будуть у 2-3 рази вищими, аніж при вентиляції рекуператором.

І, звичайно, економія полягає ще й у тому, що енергозберігаючу вентиляцію можна купити недорого, а обслуговування рекуператорів є мало витратними.

Як правильно підібрати рекуператор?

Ефективність роботи рекуператора залежить від декількох показників:

  • Типу обладнання: існують рекуператори повітря для дому та промислові моделі.
  • Потужності рекуператора: у залежності від розміру приміщення, забруднення повітря, прохідності залежить і вибір потужності приладу.
  • Принципу роботи: існують пластинчасті та роторні моделі, кожна з яких має свою особливість.
  • Якості виготовлення обладнання: високоякісні моделі з використанням європейських комплектуючих та кераміки у якості матеріалу теплообмінника прослужать довше.
  • Поводження з рекуператором.

Перш за все, при плануванні вентиляції з рекуператором, зверніть увагу на те, для якого приміщення підходить та чи інша модель. Зокрема, рекуператори, у яких змішуються повітряні потоки, можна використовувати тільки у побуті: забруднене повітря виробничих приміщень, громадських будівель не можна рекуперувати за їх допомогою, оскільки воно буде частково повертатися назад зі свіжим потоком.

Потужність також варто враховувати: встановіть побутовий рекуператор, розрахований на невеликий простір, у цеху – і його ефективність буде мізерно малою. Й зворотна ситуація: занадто потужний прилад з високим рівнем шуму та енергоспоживанням буде хоча й корисним у невеликій квартирі, але витрати на електроенергію та дискомфорт від його роботи будуть несумісними з користю.

У цьому випадку краще звернутися у інтернет-магазин вентиляції та проконсультуватися з фахівцями з приводу вибору оптимального поєднання потужності, типу та ціни рекуператорів.

Що ж з приводу поводження з приладом: незважаючи на простоту конструкції, рекуператори для дому та офісу слід раз на три місяці обслуговувати. Мінімальний догляд полягатиме у очищенні фільтрів повітря та теплообмінника від забруднення. Достатньо просто промити під проточною водою та дати самостійно висохнути.

Енергозберігаюча вентиляція – це сучасне рішення, яке неодмінно покаже свою ефективність. Його окупність є дуже високою, до того ж за допомогою рекуператора можна зберегти до 70-91% тепла та забезпечити свіже повітря у приміщенні. Досить правильно підібрати модель пристрою під ваші потреби, купити рекуператор високої якості та не забувати про його обслуговування.

Інші статті

Підписатися на розсилку