Як прибрати цвіль

Жити в квартирі або будинку, де виникає грибок, небезпечно для здоров'я. Цвіль - патогенний грибок, що вражає великі площі стін і підвалів, спори якого негативно впливають на дихальні шляхи і шкіру людини. Розбираємося як боротися з цією проблемою.
плесень на стенах

Сучасні будинки, як житлові, так і нежитлові споруди, будуються герметичними, без руйнуючих конструкцію будівлі “містків холоду” – можливих причин промерзання стін і появи грибка. Але герметичність, як важливий стандарт будівництва нинішніх енергоефективних будинків, теж несе в собі небезпеку появи цвілі в приміщень за умови відсутності правильного їх провітрювання.

Проблему грибка на стінах, що погіршує мікроклімат будинку, допомагає вирішити енергозберігаюча вентиляція. На запитання: “Як прибрати цвіль?” – відповідь одна: провести ряд заходів із знезараження житла, потім знайти і видалити джерело вологості, осушити повітря.

Вологість повітря – основна причина появи цвілевого грибка. Де найчастіше пліснявіють стіни? В основному, в підвалах будинків і в ванних кімнатах квартир. Як з цим борються зазвичай? Чистять вручну, бризкають хімією, відбілюють, але це неефективно. І джерело вологості в ванній не усунеш, тому що кожен день в цьому приміщенні приймають душ. Підвали – чергове вогке місце житлового будинку, осередок часто незаізольованих труб, з яких постійно капає конденсат. Тут вологе повітря треба постійно видаляти, замінюючи його на сухе – тобто забезпечити систему вентиляції приміщень. В цьому і допоможе рекуператорприлад припливно-витяжної вентиляції, який вирішить проблему зайвої вологості в приміщенні і забезпечить постійну циркуляцію повітря.

Можливі причини виникнення грибка

  • Відсутність теплоізоляції зовнішніх стін, стель, кутів стін;
  • Відсутність або невміло зроблена гідроізоляція даху;
  • Відсутність вентиляції.

Як видалити цвіль

При появі цвілі проводять наступний комплекс заходів з її видалення.

  1. Осушити вражену грибком ділянку стіни, попередньо видаливши шпалери і настінне покриття;
  2. Очистити осередки щіткою, зчищаючи навіть штукатурку;
  3. Просушити стіни будівельним феном, після чого обробити антисептиком проти грибів і бактерій; в побуті допоможе “Білизна” – водний розчин з водою в пропорції 1/10;
  4. Встановити вентиляцію: в ванну кімнату – провітрювач, в підвал і кімнати – рекуператор, що забезпечить постійний приплив свіжого і витяжку відпрацьованого вологого повітря.

У вас виникла цвіль в квартирі, і ви не можете з нею впоратися і потребуєте консультації та вирішенні цієї пробеми?
Телефонуйте за тел. 0-800-214-057, і ми Вам допоможемо!

Інші статті