Вентиляція у відновленому дитячому садку

Дитячі садки за минулі десятиліття пережили багато. Багато будівель було занедбано, і як наслідок, зруйновано, інші будинки передані в оренду або продані. Однак зараз йде зворотний процес - відновлення. Про друге життя одного з таких дитячих садків і піде мова далі.

Ventoxx встановив вентиляцію у відновленому дитячому садку

Друге життя

Будівля дитячого садка за своїм прямим призначенням не використовувалося вже довгі роки. Раніше тут був садок санаторного типу для дітей з проблемами здоров’я. Якийсь час у дошкільному закладі працювали ясла та школа, проте в більшості своїй будівля занепадала. За словами завідувачки, у 2012 році місцевою владою було прийнято рішення про відновлення дитсадка, проте далі за проектні роботи справа не зрушила.

Ventoxx встановив примусову вентиляцію у дитячому садку
І все-таки почати капітальний ремонт в дошкільному закладі №43 в Черемушках вдалося. В цьому місту допомогло Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Головний фронт робіт взяли на себе німці, які приступили до реконструкції в січні 2018 року. Сьогодні будівлю не впізнати (від старого будинку тут залишилися тільки стіни). Сучасний садок різко контрастує з розташованими поруч будівлями. Такий собі шматочок Європи за німецькими стандартами.

Ventoxx встановив вентиляцію з рекуперацією в дитячий садок
За словами директора департаменту з гуманітарних питань Тетяни Онищенко, участь міста полягала в співфінансуванні розміром в 1 млн 152 тис. гривень у 2018 році на купівлю постільної білизни, посуду, встановлення протипожежної сигналізації, будівництва твердопаливної котельні. На цей рік передбачено 4 млн. 332 тис. гривень на завершальні роботи – благоустрій території, доплату за котельню та придбання відсутнього обладнання. Більша ж частка робіт була виконана завдяки фінансам суспільства GIZ. Під час ремонту використовувалися сучасні матеріали та будівельні технології.

Сучасні технології

Дивно, як змінилася будівля, коли стала сучасною та яскравою. Перше, на що звертаєш увагу – всі вимикачі та розетки розташовані на висоті 1,80 м, щоб дитячі ручки не дотяглися до потенційно небезпечних предметів, а на рівні дитячої голови прибрані всі гострі кути. Вікна також спроектовані таким чином, щоб дитина не змогла дістати до відкритої частини.

Покриття підлоги – лінолеум, але не простий, а екологічний. Дорогий в закупівлі, але абсолютно не токсичний для дітей, адже створений з натуральних матеріалів. Для очищення (що важливо в місті), підігріву та охолодження повітря по всій будівлі встановлені рекуператори Ventoxx Comfort, а не небезпечні для здоров’я кондиціонери. У санвузлах – нова сантехніка та обігрівачі.

Медичний блок спроектований таким чином, що має окремий вихід, щоб хворі діти не контактували зі здоровими. А ще тут передбачені кабінети фізіотерапії та лікувальної гімнастики.

У дворі для кожної групи вихованців є свого кольору навіс, з дерев’яною підлогою та спеціальним покриттям. Ближче до відкриття тут з’явиться зелений газон з “еко-трави”. По периметру дитячого садка за новою технологією були вириті спеціальні “мульди” – прямокутні котловани, які будуть засипані щебенем і піском, а потім засіяні газонної травою. Їх призначення – швидке відведення природних опадів з території.

Ventoxx встановив вентиляцію з рекуперацією тепла в дитсад
Ventoxx встановив рекуператори у відновлений дитсадок

Ось так за допомогою Європейського співтовариства відновлено ще один дитячий садок.

* За матеріалами https://sobitie.com.ua/novosti/gorodskie-proekty-novyy-detskiy-sad-na-cheremushkah

Інші статті