Режими роботи рекуператора Ventoxx Harmony

Детально про режими роботи рекуператора Ventoxx Harmony.
режими роботи рекуператора Ventoxx Harmony

Рекуператор працює в одному з трьох основних режимів:

  • рекуперація, з підрежимами швидкостей повітрообміну;
  • провітрювання, з підрежимами швидкостей повітрообміну;
  • інтенсивне провітрювання.

Режим роботи “Рекуперація”

Це стандартний режим автоматичної вентиляції зі збереженням (рекуперацією) тепла. У цьому режимі свіже повітря, яке надходить до приміщення, попередньо нагрівається теплом видаленого відпрацьованого повітря. У такий спосіб тепло зберігається всередині приміщення, яке наповнюється свіжим повітрям, а надлишок вологи виводиться назовні.

У режимі “Рекуперація” вентиляційний пристрій може працювати на таких швидкостях: від 1 до 3 — для комплектації з дистанційним керуванням та від 1 до 5 — для комплектації з керуванням Ventoxx Twist. Вибір швидкості залежить від площі вашого приміщення, потреби у повітрообміні в конкретний момент і ваших побажань стосовно інтенсивності провітрювання. Для нічних годин рекомендуємо встановлювати мінімальну швидкість провітрювання.

Рекуператор автоматично змінює напрям роботи кожні 65 секунд: працює почергово то для витяжки, то для надходження повітря. Якщо у вашому приміщенні рекуператори встановлені парами, то робота кожної пари завжди узгоджена: один пристрій працює у фазі витяжки, інший — надходження повітря та навпаки.

Вибрана швидкість роботи відображається у вигляді цифри на кришці рекуператора, а також світиться стрілка синього або червоного кольору: червона означає, що рекуператор працює у фазі витяжки, синя — надходження повітря.

Якщо пристрій був вимкнений у режимі рекуперації, то після подальшого ввімкнення електроживлення рекуператор відновлює роботу на тій же швидкості, яка була вибрана до вимкнення. Водночас головний пристрій вмикається на фазі витяжки.

Режим роботи “Провітрювання”

У режимі “Провітрювання” рекуператор здійснює лише надходження або лише витяжку повітря, за цієї умови рекуперація тепла не відбувається. У такий спосіб у приміщення надходить повітря вуличної температури. Цей режим потрібний для короткочасного і швидкого оновлення повітря (наприклад, літнім вечором або під час спеки, після дощу), аби швидко запустити прохолоду з вулиці до будинку.

При виборі цього режиму роботи рекуператор здійснює провітрювання на тій же швидкості, яка була вибрана до ввімкнення провітрювання. Навіть якщо у вашому приміщенні працюють спарені прилади, у цьому режимі всі вони працюватимуть синхронно: або задля надходження повітря, або витяжки залежно від вашого вибору. За допомогою кнопок на дистанційному керуванні з позначенням будинку та “стрілки всередину”/”стрілки назовні” користувач може вибрати напрямок провітрювання: до будинку або з нього.

Робота в режимі провітрювання буде продовжуватись, доки користувач не ввімкне інший режим.

Увага! Тривала робота рекуператора в режимі провітрювання призводить до порушення мікроклімату в приміщенні. Не допускайте переохолодження приміщення в холодну пору року та перегріву — у теплу пору. Вмикайте цей режим роботи максимум на 10 хвилин.

Режим роботи “Інтенсивне провітрювання”

Цей режим призначений для інтенсивного повітрообміну без рекуперації тепла на максимальній швидкості (вище ніж третя/п’ята швидкість) протягом 10 хвилин. Напрямок провітрювання відображає індикація за допомогою однієї зі стрілок. Через 10 хвилин пристрій автоматично перемикається на другу швидкість роботи в стандартному режимі рекуперації.

Для ввімкнення цього режиму необхідно на дистанційному керуванні послідовно натиснути кнопку ввімкнення/вимкнення і кнопку із символом вентилятора. Користувач має змогу самостійно змінювати напрям руху повітря.

Цей режим провітрювання потрібен для швидкого оновлення повітря (наприклад, якщо в приміщенні з’явився неприємний запах).

Інші статті