Як запобігти появі цвілі на стінах квартири?

Приблизно в кожній третій квартирі в Україні люди стикаються з такою проблемою, як чорні, жовті або зеленуваті нарости на стінах або стелях - пліснявий грибок.
плесень на стене

Кількість науково описаних різновидів цвілі досягає запаморочливої ​​цифри: 100 000! За приблизними оцінками всього існує понад 250 000 видів грибка. Фахівці намагаються знайти методи, які б допомогли розпізнавати наявність цвілі особливо в прихованих важкодоступних місцях. Одне можна сказати напевно: якщо цвіль видно неозброєним оком – це ВЖЕ небезпечно для здоров’я. Цей непрошений гість може стати причиною інфікування дихальних шляхів, різних алергічних реакцій, і навіть серйозного отруєння. Крім того, багато різновидів грибка мають різкий неприємний запах.

І, зрозуміло, грибок на стінах вашого житла не прикрашає його. З іншого боку, просто змінити шпалери або перефарбувати стіни недостатньо. Візуально ви усунете грибок, але оскільки спори цвілі проникають всередину конструкції – через якийсь час цвіль з’явиться знову з дуже великою ймовірністю на нових шпалерах або пофарбованих стінах. Що ж можна зробити, щоб надійно і надовго прибрати грибок?

Як з’являється цвіль?

Пліснявий грибок зустрічається всюди – в грунті, деревині, волокнах пилу і навіть в синтетичних матеріалах. Найчастіше цвіль проявляється в теплих вологих місцях, де органічні речовини служать їй живильним середовищем. Так, для шпалер клей, пил, що містить в собі найдрібніші органічні частинки, – все це вже може служити харчуванням для цвілевих грибків. Таким чином, якщо в одному з холодних кутів кімнати відбувається навіть незначне намокання поверхні стіни (наприклад, з причини конденсованого повітря), то в опалюваному житловому приміщенні це і створюватиме ідеальне середовище для розмноження спор грибка. При цьому не завжди грибок видно відразу. Поява темних плям сигналізує нам про те, що грибок вже давно успішно розвивається в цьому місці.

Спальні, ванні кімнати, кухні є зонами підвищеної небезпеки. Саме тут найчастіше з’являються перші ознаки плісняви ​​на стінах. У цих приміщеннях через специфіку їх використання і недостатньому провітрюванні часто присутня підвищена вологість повітря.

Чому раніше в будинках не було проблеми грибка?

Багато хто запитує себе: у чому підступ? Чому раніше грибок в житлі був рідкісним явищем, а зараз він утворюється практично в кожному приміщенні?

Зверніть увагу: пліснявий грибок починає турбувати тих, хто поміняв старі вікна на нові металопластикові склопакети або тих, хто купив собі нову квартиру в утепленому будинку. Невже всі заходи з утеплення – це просто рекламний хід, який тільки псує екосистему всередині будинку і не дає належного ефекту?

Ні, утеплення будівель потрібно! Але при заміні вікон на склопакети, а також при влаштуванні теплоізоляції зовні будинку, приміщення стає більш герметичним, тобто не пропускає повітря з приміщення на вулицю. Це добре, тому що дозволяє мешканцям економити енергію! Адже тепло, яке знаходиться в приміщенні, має в ньому і залишатися. Тоді немає необхідності в постійному підігріві. Як же бути з надлишком вологи, який обов’язково утворюється в будь-якому приміщенні, де знаходяться люди? Зрозуміло, регулярне і правильне провітрювання! Якщо не виводити надлишки вологи назовні, то в парі з теплом приміщення вони створюють в житлі парниковий ефект, який і призводить до утворення цвілі.

Яким чином рекуператори унеможливлюють появу плісняви

Отже, Ваш будинок герметичний, оскільки або ви в квартирі новобудови, або замінили старі вікна радянських часів на нові метало-пластикові. У житлі більше немає протягів, а на опалення витрачається менше енергії. Погано тільки одне – вентиляція в квартирі не є достатньою навіть при регулярному провітрюванні. Чому?

Однією з причин є та, що майже ніхто в нашій країні не провітрює правильно, тобто достатньо! Багато хто ставить вікна на провітрювання, тобто залишає їх у відкритому положенні, і таким чином отримує абсолютно протилежний ефект: тепло йде з приміщення, а надлишок вологи залишається в ньому. Адже для повного виведення надлишків вологи потрібне “залпове” провітрювання з повністю відкритими вікнами протягом 10 хвилин мінімум 3 рази в день! В іншій статті ми ознайомимо вас з правилами коректного провітрювання. Якщо дотримуватися цих правил, то можна надійно позбутися надлишків вологи в квартирі і мінімізувати ймовірність розвитку грибка. Але більшість з нас просто не в змозі забезпечити регулярне і правильне провітрювання через брак часу або просто тому, що потрібно повністю перебудувати своє ставлення до провітрювання.

Крім того, провітрювання взимку відкритими вікнами – це пряма втрата тепла, так дорого залученого в приміщення. Економити тепло за рахунок теплоізоляції, а потім вивітрювати його назовні при провітрюванні – це не тільки неекономно, але і недоцільно.

Що ж робити? В цьому випадку і приходить на допомогу система вентиляції з рекуперацією тепла Ventoxx. Вентиляційна система з рекуперацією тепла постійно замінює відпрацьоване повітря на свіже, одночасно виводячи з квартири водяну пару, яка міститься в повітрі. При цьому, тепло приміщень зберігається в керамічному теплообміннику, яке повертається в будинок під час припливу свіжого повітря. Таким чином, рекуператори, як ще називають такі вентиляційні системи, працюючи повністю автоматично, піклуються про провітрювання ваших приміщень, зберігаючи при цьому до 91% тепла, яке знаходиться у будівлі.

Встановивши рекуператори в приміщення, де колись постійно утворювався грибок, мешканцям вдається протягом декількох місяців раз і назавжди усунути проблему цвілі і почати дихати спокійно.

рекуператори в стіні будинку

Інші статті

Підписатися на розсилку