Чому виникає цвіль в квартирі та як її можна позбутися?

Цвіль відноситься до виду спорів, які утворюються мікроскопічними пліснявими грибами. Вона може зростати у будь-яких умовах та на різних матеріалах. Вона здатна проникати всередину предметів, а тому від неї складно позбутися.

Цвіль буває декількох біологічних видів, серед них: зелена, синя, біла, чорна. Без наявності якісної вентиляції приміщень жертвою грибка можуть стати підвали та горища, ванні кімнати, будинки, які погано опалюються. У квартирах найбільш часто з’являється чорна різновид цвілі, яка може швидко поширюватися, а тому її необхідно відразу видаляти.

З’являются пліснява, коли є відповідні умови та середовище – це температура повітря від 4 до 20 градусів за вологостю 60-80%. Вона з’являється при поганій вентиляції у приміщеннях, нагромадженні меблів або купі розкиданих речей, що заважає повітрю вільно циркулювати у просторі.

Появу цвілі можна визначити за сирим різким запахом, у результаті чого у подальшому на поверхнях з’являться плями нальоту. Ці утворення негативно впливають на людину та домашніх тварин, можуть вражати дихальні шляхи, викликати шкірні недуги, хвороби ротової порожнини, інфекції очей та інше. А тому рекомендується встановлювати додатково пристрої для очищення повітря від пилу у квартирах або примусову вентиляцію.

Як видалити цвіль?

Щоб видалити цвіль у приміщенні, необхідно використовувати побутовий очищувач повітря та інші засоби захисту, серед яких:

  • респіратор;
  • халат;
  • рукавички;
  • окуляри.

Вам буде потрібна ганчірка, скребок або губка, ємність з водою та сильний миючий засіб. Для фінальної обробки застосовуються речовини, які знищують грибок та не дають можливості йому знову з’являтися на поверхнях. Важливо постаратися уникнути вдихання спор цвілі, застосовуючи обладнання для очищення повітря від пилу та вологи.

Алгоритм дій:

  • Механічним способом очистити поверхню від нальоту.
  • Обробити основу засобом від грибка.
  • Просушити, прогріти поверхню та провітрити приміщення.

Головним при виконанні робіт є видалення видимого нальоту. Такі утворення можна усунути теплою мильною водою, щіткою або губкою. На шпалерах цвіль видаляється тільки на ранніх стадіях, а якщо цього не було зроблено, то необхідно видаляти увесь оздоблювальний матеріал, аж до першого шару штукатурки (адже цвіль могла проникнути вглиб). Не можна зволікати, оскільки за короткий час (у середньому 1-2 роки) цвіль може вразити цеглу та бетон, пройшовши крізь штукатурку повністю – а навіщо вам стіни, що кришаться?

Усі відходи, які з’являються у процесі роботи, необхідно складати до поліетиленового мішку та виносити з приміщення, що не дасть цвілі розвиватися далі.

Засоби для видалення цвілі

Нижче буде наведено список ефективних засобів, які можуть впливати на різні види грибка. Вибирати очищувач повітря для будинку та методи необхідно у залежності від оптимального для вас.

  • Столовий оцет може використовуватися для обробки різних поверхонь.
  • Відбілювач підходить для стекол, плитки, інших непористих матеріалів.
  • Соком лимона або лимонною кислотою обробляються будь-які матеріали, але найкраще застосовувати їх для керамічної плитки.
  • Перекис водню зручний та простий у роботі, його можна застосовувати на будь-яких поверхнях.
  • Харчова сода безпечна, тому теж може застосовуватися у будь-яких умовах.
  • Ефірні масла. Найбільш часто застосовують масло розмарину, лаванди або чайного дерева, які характеризуються сильними антибактеріальними властивостями, не завдають шкоди та мають приємний запах. Їх наносять на будь-які поверхні. Щоб приготувати розчин, достатньо 15-20 крапель розвести у 1 літрі води.

Видалення запаху цвілі

При появі цвілі у кімнатах може одночасно з’являтися неприємний запах, для усунення якого потрібно застосовувати:

  • деревне вугілля;
  • харчову соду;
  • провітрювати приміщення;
  • використовувати очищувач повітря від запаху.

Профілактичні заходи від грибку

Щоб попередити появу цвілі у кімнатах, необхідно підтримувати стабільну температуру, контролювати вологість повітря (роблячи її за можливості низькою), зробити перестановку та прибрати нагромадження меблів або одягу. Важливо купити очищувач повітря для квартири. Уважно потрібно ставитися до квітів, не дуже зволожуючи ґрунт та не використовуючи невідомі добрива.

Кращим способом виявлення цвілі у квартирі може стати регулярне проведення прибирання, що дозволить попередити появу грибка. Якісна вентиляційна система у квартирі грає не менш важливу роль для попередження появи утворень, тому ви можете замовити монтаж витяжної системи вентиляції або вентиляційні витяжки у перевірених виробників.

Інші статті