Чому з’являється пліснява після встановлення енергоефективних вікон

Нерідко після встановлення енергоефективних вікон в результаті термомодернізації будинку власники квартир стикаються з появою неприємних побочних ефектів: на вікнах починає збиратись конденсат, а з часом у кутках квартири утворюється грибок.
чому з’являється пліснява після встановлення вікон

Плями плісняви не лише псують ремонт, руйнують конструкцію будівлі, але й негативно впливають на здоров’я людей, бо тривале знаходження в приміщеннях з грибком, призводить до захворювань дихальних шляхів.

Із-за того, що поява цих неприємних явищ співпадає із встановленням нових вікон, більшість споживачів роблять невірний висновок – встановили неякісні вікна! Або ще гірше – не зробили так званих вентклапанів у віконних рамах, і тепер – маємо…

З точки зору будівельної фізики утворення конденсату на вікнах лише непрямо пов’язане із вікнами. Дійсна причина цього явища – надлишок вологи в приміщенні та недостатній повітрообіг. Позаяк вікна з одного свого боку знаходяться в теплі – в квартирі, а з іншого – в холоді, на вулиці, то надлишок вологи конденсується у вигляді крапель води беспосередньо на вікнах.

Чому ж раніше люди не мали таких проблем?! На це питання є дуже проста відповідь: раніше вікна були виконані та встановлені таким чином, що і рами, і мікрощілини між стіною та рамою неконтрольовано пропускали достатньо повітря, щоб виводити частину вологи з приміщення. Додаткові щілини в цегляній кладці стіни допомогали цьому неконтрольованому повітрообміну і утворювали таким чином своєрідну автоматичну вентиляцію.

Недоліком такої “вентиляції” була втрата тепла, адже там, де раніше виходив надлишок небажаної вологи, там же споживачі і “вивітрювали” дорогоцінне тепло. Після утеплення будинку тепло стало залишатися в приміщеннях, але саме тепер споживач має активно потурбуватись про достатнє для заміни повітря та виводу надлишків вологи провітрювання!

Автоматична вентиляція без втрат тепла та з мінімальним споживанням електроенергії (2,5 Вт/год) від українського виробника з 10+ років досвіду на ринку вже від 4800 грн. за прилад!

Дізнайся більше за тел: 0800 214 057 або купуй в магазині вентиляції.

Вентокс: свіже повітря та енергозбереження – в кожен дім!

Інші статті