Повітря: цікаві факти

"Це мені треба, як повітря" – всі ми чули такий вираз. Ми зібрали цікаві факти про повітря.
повітря

1. Доросла людина за добу вдихає близько 20 кг повітря, роблячи біля 22 тис. вдихів і видихів. Чверть отриманого кисню споживається мозком.

2. Повітря – суміш газів, основними з яких є азот (78%) і кисень (21%). Першовідкривач кисню, англійський хімік Джозеф Прістлі дав йому назву “дефлогістоване повітря”.

3. Перебуваючи за містом, людина вдихає набагато менше шкідливих речовин, ніж у місті.

4. Давно помічено, що повітря, що вдихається людиною на великій висоті або глибині, може привести в стан, що нагадує сп’яніння. Причиною цього є особливий хімічний склад повітря в цих екстремальних умовах. Кисень утворює з’єднання з молекулами азоту, при цьому отримуючи характеристики “звеселяючого газу”.

5. 1 квітня 2010 р. Стіг Северінсен вставив рекорд із затримки дихання під водою – він не дихав 20 хвилин 10 секунд. Для цього йому довелося дихати 100% киснем за півгодини до занурення в воду.

6. Живими сигналізаторами забруднення повітря є пінгвіни. В умовах сильно забрудненого повітря вони починають важко дихати. Тому в зоопарках під час смогу цих птахів зазвичай відводять в приміщення зі спеціальною системою фільтрації повітря.

7. Ліси, значна частина яких виростає в Амазонії, виробляють 20% кисню. Саме тому ліси називаються легенями нашої планети.

8. Щоб людині дихалося свіжим повітрям цілодобово і в такій якості і свіжості, як і за містом – про це дбає рекуператор Ventoxx – енергозберігаючий вентиляційний прилад з рекуперацією тепла.

Цікавить вентиляція оселі? Проконсультуємо і допоможемо вибрати рекуператор: 0-800-214-057.

Інші статті