Для чого встановлювати рекуператори парами?

Робота рекуператорів у парі - прийом продавців чи обґрунтована необхідність?
работа децентрализованной вентиляции в помещении

Розбираємося з прикладами.

Часто отримуючи консультацію від продавців децентралізованої вентиляції з рекуперацією тепла, можна почути таку рекомендацію…

Встановлюйте прилади парами!

Заради справедливості зауважимо, що цю рекомендацію ви отримаєте тільки від продавців припливно-витяжної вентиляції.

Що ж таке попарна робота рекуператорів, і для чого користувачу це треба знати?

Припливно-витяжні вентиляційні прилади працюють як на приплив, так і на витяжку. При цьому, щоб уникнути змішування повітряних мас і запобігання охолодження /нагріву повітряних потоків, приплив і витік повітря виконуються у перемінних фазах роботи.

Роздивимось докладніше:

На першому етапі відбувається висновок з приміщення брудного повітря. Вентилятор висмоктує повітря з кімнати і виводить його на вулицю.

Через 68 секунд той же вентилятор автоматично перемикається на приплив повітря. Тепер він нагнітає свіже повітря в кімнату, який, проходячи через нагрітий теплообмінник всередині рекуператора, надходить в приміщення вже комфортної температури.

Отже, кожна фаза триває 68 сек.

парна робота рекуператорів

А тепер приклад:

У кімнаті площею 20 м² встановлений один припливно-витяжний рекуператор, який працює всупереч рекомендацій виробника у монорежимі. 68 секунд він висмоктує з приміщення відпрацьоване повітря. В цей момент надходження свіжого повітря не відбувається!

Після автоматичної зміни вентилятора на реверс, рекуператор починає подавати свіже повітря до кімнати. Протягом цієї фази вихід відпрацьованого повітря не відбувається!

Що отримуємо в підсумку: ефективність вентиляції знижується, адже рекуператор позмінно зайнятий або нагнітанням свіжого повітря, або відведенням відпрацьованого.

Що змінюється, якщо в тому ж приміщенні працюють ДВА рекуператора одночасно?

При попарному встановленні рекуператорів підключення відбувається одночасно на обидва режими. Таким чином, коли рекуператор №1 працює на приплив свіжого повітря, рекуператор №2 виконує відведення повітря, насиченого СО2.

За рахунок розташування двох рекуператорів на достатній відстані один від одного, змішання повітряних потоків не відбувається. Ефективність вентиляції збільшується, оскільки два рекуператора, працюючи у парі, забезпечують безперервний повітрообмін.

Чи є сенс вкладати гроші у додатковий рекуператор?

Чому ж, не дивлячись на очевидну користь встановлення припливно-витяжної вентиляції парами, більшість клієнтів, як і раніше, купують рекуператори поодинці?

експерт з вентиляції Артур ХайкоДумка експерта з вентиляції Артура Хайка:

“Якщо вам, як замовнику, не пояснили принцип парної роботи, то швидше за все ви стикнулися з непрофесіоналами. Будь-який фахівець з вентиляції зобов’язаний проінформувати Вас про технології досягнення необхідного для здоров’я людини повітрообміну. З іншого боку, скільки коштів сім’я або власник офісу планує вкласти в рекуператори – визначає кожний клієнт самостійно. У когось бюджет дозволяє купити тільки найпростіші прилади для швидкого усунення проблем із цвіллю. Інші наші замовники, роблячи капітальний ремонт або в’їжджаючи у квартиру в новобудові, прагнуть все зробити одразу якнайкраще і ставлять комфортну вентиляцію, яка надійно гарантує не тільки запобігання появи грибка, але і постійно свіже здорове повітря і збереження тепла.
Для кожного з таких клієнтів Вентокс знайде своє рішення. Для тих, у кого є обмеження у бюджеті, з жовтня 2020 року ми пропонуємо розстрочку в інтернет-магазині рекуператорів“.

Розрахувати кількість необхідних на квартиру або офіс приладів в онлайн-калькуляторі.

Отримати консультацію з питань парного встановлення у фахівців з розрахунку вентиляції: 0 800 214 056

Інші статті