Що впливає на споживання енергоресурсів будинку

Підвищення вартості енергоносіїв гостро ставить питання щодо зниження витрат енергетичних ресурсів. Особливо це відчувається в багатоквартирних житлових будинках, так як окрім суто технічних аспектів впровадження енергоефективних заходів повинні бути вирішені безліч організаційних питань та налагоджена взаємодія між співвласниками.
енергоефективність будинку

Енергоспоживання будівлі визначається трьома основними факторами:

  • Характеристиками оболонки (стіни, вікна, перекриття, двері);
  • Якістю та станом інженерних систем;
  • Поведінкою мешканців.

І якщо на 3-тю складову можна вплинути завдяки активності правління ОСББ або активних співвласників будинку, то для впливу на перші 2 складові необхідні послуги від професіоналів, якісні матеріали та обладнання, а також допомога від держави – Фонду енергоефективності та місцевої влади.

Базуючись на досвіді впровадження заходів з підвищення енергоефективності, автори посібника “Мінімізація витрат на енергоносії. Стратегія проведення ремонтних робіт. Відновлювальна енергетика і пасивні будинки” виклали ключові організаційні та технічні моменти, які дозволять підвищити якість робіт, скоротити їх тривалість та підвищити ефективність вкладення обмежених коштів співвласників. Завантажуйте посібник за посиланням (PDF, 4Mb).

Інші статті