Як врятуватися від спеки без кондиціонера

Наші будинки в літню спеку - це розпечені пательні, які не дають порятунку від вуличної спеки і тільки підсилюють її. У розпал літа, повернувшись додому з роботи, нам відразу ж хочеться відкрити всі вікна і провітрити приміщення.
как спастись от жары без кондиционера

Особливо в утеплених будівлях протягом дня тепле повітря не тільки накопичується, але і нагріває в будинку все поверхні: стіни, меблі, підлогу. Відкривши всі вікна навстіж і провітривши приміщення за 15-20 хвилин, тепле повітря замінюється свіжим, але тепло, накопичене поверхнями, йде з дому повільно.

Даємо кілька рекомендацій, як зробити будинок або квартиру в спеку більш прохолодними:

1. Провітрюйте в правильний час!
Найголовніше зрозуміти принцип: коли температура повітря зовні нижче температури повітря у приміщенні – це оптимальний час для провітрювання. Так як наше суб’єктивне сприйняття температури може зіграти з нами злий жарт, рекомендується дивитися на термометр всередині і зовні приміщення. Зазвичай, найоптимальніший час для провітрювання – ранні ранкові години і ніч.

Увага: влітку ніколи не провітрюйте підвали вдень, адже це загрожує стрімкою появою цвілі!

2. Не пускайте спеку у приміщення.
Якщо ви відмовитеся від провітрювання у найспекотніші години дня, то вам вже вдасться знизити температуру повітря приміщення на кілька градусів. Але крім цього треба в принципі обмежити надходження сонячних променів у житло. Іншими словами, необхідне затінення вікон, скляних фасадів і дверей, особливо тих, які знаходяться на сонячному боці будинку.
У нових будинках це можуть бути карнизи, віконниці, зовнішні жалюзі і ролети. Їх необхідно передбачати ще на етапі проектування. У квартирах затіненню сприяють внутрішні жалюзі, щільні завіси, в крайньому випадку – темне полотно або ковдра, які можна повісити в кімнаті з найбільшими вікнами і самим інтенсивним перегрівом.
Якщо не пускати у будинок надмірне тепло, вам довше вдасться зберегти в ньому ранкову прохолоду.

3. Вікна на провітрювання: “незадовільно” – за провітрювання і “відмінно” – за спеку.
Зберегти прохолоду в будинку у найспекотніші години дня можна, затінивши приміщення і залишивши щільно зачиненими вікна. Багато хто вважає, що прочинене вікно в режимі так званого “провітрювання” дійсно виконує функцію провітрювання. Але це не так! Провітрювання або, іншими словами, заміна відпрацьованого повітря на свіже відкритим вікном, повністю виключено, адже об’єм повітря, яке проходить через щілину відчиненого вікна, не достатній для заміни того задушливого повітря, яке знаходиться у квартирі. Таким чином, влітку прочинені вікна допомагають тільки в одному: запускати небажане тепло всередину будинку.

4. Використовуйте дні з помірними температурами для інтенсивного охолодження будинку або квартири.
Якщо влітку видався хоча б один прохолодний або дощовий день, використовуйте його для ретельного повітрообміну всередині приміщень. Для цього треба мінімум на 30 хвилин відкрити навстіж всі вікна. В ідеалі добре б створити умови для наскрізного провітрювання, що дозволить швидше і ефективніше вивести надлишки вологи і накопичене тепло попередніх жарких днів. У такі дні нагріті поверхні встигають повністю віддати накопичене в них тепло у навколишнє середовище і таким чином приміщення теж відчутно охолоджується. У літні місяці з травня по серпень рекомендується провітрювати мінімум 3 рази в день, тривалістю по близько 30 хвилин.

5. Не перестарайтеся з розвішуванням мокрої білизни з метою охолодження.
Коли спека в квартирі стає нестерпною, багато хто вдається до простого і дієвого способу: розвішують вологі простирадла або випрану білизну у приміщенні. І дійсно, волога в спеку швидко випаровується і дає відчуття короткочасного полегшення. Але будьте обережні! Ефект цей дуже короткостроковий, а шкода може бути набагато більшою. Причина в тому, що волога, яка випаровується, осідає у приміщенні і призводить до утворення цвілі, шкідливої ​​для здоров’я людини, і руйнує конструкцію будівлі. Тому в ті дні, коли ви розвішуєте всередині квартири білизну, необхідно особливо ретельно і довго провітрювати, коли спаде спека.

Чи знаєте ви, що рекуператори Вентокс не тільки можна, але й потрібно залишати увімкненими в літню спеку? На відміну від відкритого вікна, рекуператор не заводить до приміщення перегріте повітря, пил і пух. За рахунок властивостей керамічного теплообмінника, повітря, яке поступає у приміщення, буде мати майже ту ж температуру, що й повітря всередині будинку. І за умов правильного затінення і закритих вікон можна досягти приємного для мешканців мікроклімату.

А увімкнувши рекуператор вночі на проток, тобто режим роботи без рекуперації, можна легко і безпечно запустити у будинок ту нічну прохолоду, про яку ми розповідали на початку статті.

Наші кваліфіковані фахівці завжди готові проконсультувати вас з питань вентиляції та мікроклімату в будівлі за телефоном гарячої лінії: 0800-214-057.

З турботою про вас,
команда Вентокс

Інші статті